محتوا با برچسب محیط زیست.

تاخت‌وتاز معادن بر پیکره محیط‌ زیست؛
صدور بی‌امان مجوز معدن ادامه دارد/ روستاها قربانی رتبه معدنی یزد
طی دو دهه گذشته یکی از شاخص‌های برتری یزد، میزان بهره‌برداری از معادن بوده و یزد اکنون در رتبه ششم قرار دارد اما علاقه به حفظ این جایگاه، آسیب‌های جدی به محیط زیست وارد کرده است.
معاون پایش و نظارت محیط زیست استان یزد:
کاهش 34 درصدی روزهای آلوده یزد/ گرد و غبار بیشترین سهم را در آلودگی استان یزد دارد
معاون پایش و نظارت محیط زیست استان یزد از کاهش 34 درصدی روزهای آلوده شهر یزد در 9 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
گزارشی از وضعیت هوای پاک در استان یزد؛
کوره های آجرپزی، صنایع کاشی و فولاد؛ منابع اصلی تولید آلودگی در استان/آلودگی هوا؛یکی از علل تشدید مرگ ومیرها
بحران آلودگي هوا در تهران و شش شهر آلوده آن شامل تبريز، مشهد، اراك، اصفهان، شيراز و اهواز، مسئولين ستاد اجرايي كاهش آلودگي هوا را بر اين داشت تا به منظور ايجاد حساسيت در بين اقشار مختلف جامعه، از سال ۱۳۷۴ روز ۲۹ دي ماه را به عنوان روز ملي هواي پاك...
محیط‌زیست را معامله نکنید!
حرمت له شده محیط زیست در جریان طرح های انتقال آب!
بسیاری از گروه‌ها و شخصیت‌های حقیقی یا حقوقی که دم از محیط‌زیست می‌زنند، عملا در پای منافع سیاسی یا مصلحت‌های قومی یا استانی خود، از موازین و اصول محیط‌زیستی عبور می‌کنند.
اصرار بر تکمیل پروژه فولاد «یزد1» و چند نکته؛
وقتی جیب صنایع بر سلامت مردم یزد ترجیح داده می شود!/آلایندگی و پرآبخواهی «یزد1» را چطور توجیه می کنید؟
استاندار یزد که تا دیروز خود را مُصِرِ بر گسترش صنایع هایتک می دانست امروز بر تکمیل و راه اندازی پروژه فولادی «یزد1» فولاد آلیاژی ایران اصرار دارد!
مسئول پاسگاه محیط بانی مروست
یک قلاده کفتار غول پیکر در مروست تلف شد
مسئول پاسگاه محیط بانی مروست شهرستان خاتم گفت : یک قلاده کفتار راه راه (معروف به رفتگر طبیعت) در منطقه مروست این شهرستان بر اثر برخورد با خودرو های عبوری تلف شد.
مرگ و میر مردم طبیعی است؟!
مسئولین سازمان محیط زیست برای طبیعی جلوه دادن مرگ و میر شهروندان از بیت المال مسلمین حقوق دریافت می کنند؟
ابتکار چرا به مراکش رفت؟
رئیس سازمان محیط زیست ایران گفت: روز گذشته پس از ورود به مراکش برای شرکت در کنفرانس بین المللی بررسی تغییرات آب و هوایی با وزیر محیط زیست افغانستان با موضوع حق آبه های کشور ملاقات و گفت و گو داشتم.
کارشناس محیط زیست عنوان کرد:
خشکسالی ،کمبود نیروی متخصص و شکار غیر مجاز؛ مهمترین چالشهای زیست محیطی خاتم
کارشناس محیط زیست گفت: خشکسالی ،کمبود نیروی متخصص وشکار غیر مجاز مهمترین چالشهای زیست محیطی شهرستان خاتم است.
تلف شدن گونه كمياب رودك عسل خوار در خاتم
سرپرست اداره محيط زيست خاتم از تلف شدن گونه كمياب «رودك عسل خوار» در بيابان هاي مروست در خاتم خبر داد.
یادداشت/ قسمت دوم
توسعه، محیط زیست،کویر
حال با در نظر گرفتن وضعيت و شرايط ذكر شده كه حكايت از امكانات، قابليت‌ها و توانمندي‌هاي بالقوه و نهفته استان دارد لذا در مقوله برنامه توسعه استان ، بهبود وضعيت زيست محيطي با توجه به تهديدات، تنگناها و محدوديت‌ها، بايد در دستور كار و وفاق جمعي كليه...
یادداشت/ قسمت اول
توسعه، محیط زیست، کویر
استان يزد یک منطقه تاریخی با قدمت حدود 3000 سال می باشد و تاریخ نویسان بنای اولیه شهر یزد را به زمان اسکندر مقدونی نسبت می دهند
گزارش/
از توهین به نمایندگان مجلس تا بی‌نتیجه ماندن مشکل ریز گردها در قم+ تصاویر
رییس سازمان محیط‌زیست دیروز در حالی به قم سفر کرد که این روزها مدیریت خانم ابتکار در این سازمان با اعتراض‌های فراوانی روبرو بوده و شاید به کار بردن واژه‌هایی مانند سیاسی کاری هم برای این اعتراض‌ها، دیگر تکراری شده باشد.
گزارش/
از توهین به نمایندگان مجلس تا بی‌نتیجه ماندن مشکل ریز گردها در قم+ تصاویر
رییس سازمان محیط‌زیست دیروز در حالی به قم سفر کرد که این روزها مدیریت خانم ابتکار در این سازمان با اعتراض‌های فراوانی روبرو بوده و شاید به کار بردن واژه‌هایی مانند سیاسی کاری هم برای این اعتراض‌ها، دیگر تکراری شده باشد.
سابقه تاریخی شهرستان خاتم
در مورد قدمت هرات و مروست به گفته کارشناسان ، مورخان و همچنین گواه عینی موجود در آثار تاریخی به جای مانده از گذر تاریخ ، بایست گفت این دو خطه و تابع آنها بسیار قدیمی و تاریخی هستند.
گزارش اولین جلسه کمیته درون زا
سند راهبردی توسعه شهرستان خاتم قفسه ای نشود/حاشیه ها و جزئیات جلسه سند توسعه شهرستان
تنظیم کننده سند توسعه شهرستان خاتم در اولین جلسه کمیته درون زای سند توسعه که با حضور اعضای کمیته در محل فرمانداری تشکیل شد از مسئولین ادارات خواست تا با همدلی و تلاش اجازه ندهند برنامه توسعه شهرستان خاتم در قفسه ها بماند.