شناسه : 35467670
مدیر جهاد کشاورزی خاتم:


مدیر جهاد کشاورزی خاتم گفت: امسال 1700 تن پسته خشک محصول شهرستان خواهد بود.

به گزارش طنین خاتم؛ مدیر جهاد کشاورزی خاتم با اشاره به اینکه پسته یکی از عمده ترین محصولات باغی شهرستان خاتم است، اظهار داشت: در حال حاضر سطح زیر کشت محصول پسته در این شهرستان ١٧هزار هکتار است که ١٢هزار و۵٠٠هکتار آن بارور است و پیش بینی می شود هزار و٧٠٠ تن پسته خشک برداشت و به شهر‌ها واستان‌های همجوار صادر شود.

مجتبی آغاز گفت: فصل برداشت پسته در شهرستان خاتم از نیمه دوم شهریور ماه آغازو تا نیمه اول مهرماه ادامه دارد.

وی از کاهش چشمگیر تولید پسته در شهرستان خاتم خبر داد و افزود: امسال براثر تغییرات شدید اقلیمی نظیر سرمازدگی، گرمازدگی، تگرگ و خشکسالی‌های اخیرعملکرد تولید پسته در این منطقه نسبت به سال گذشته ٧۵درصد کاهش یافته است.

آغاز مهمترین ارقام پسته شهرستان را اکبری، احمداقایی وکله قوچی برشمرد وخاطر نشان کرد:۶۵ درصد از باغات پسته شهرستان خاتم را پسته اکبری به خود اختصاص داده است.

مدیر جهاد کشاورزی خاتم ادامه داد: پسته تولید شده در شهرستان خاتم در ۵۵ ترمینال فعال این شهرستان فرآوری اولیه و بازارهای داخلی و خارجی صادر می شود.

مجتبی آغاز به اجرای سیستم نوین آبیاری در بسیاری از باغات پسته اشاره و اظهار داشت: در طول سال باغات پسته به صورت غرقابی6 تا ٧مرحله آبیاری می‌شود که ١٣هزار مترمکعب آب مصرف می شود اما با تجهیز کردن ۳ هزار هکتار از باغات پسته به سامانه نوین آبیاری مقدار آب مصرفی به ٨هزار متر مکعب آب کاهش یافته است.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.