شناسه : 35414948
آزاده سرافزار در گفتگو با طنین خاتم :


آزاده سرافراز اظهار داشت: جوانان امروز پرورش یافته مکتب امام حسین(ع) هستند و در درفاع از سرزمین خود از هیچ کوششی فروگذار نکرده و نخواهند کرد.

یوسف مهر افروز آزاده  سرافراز که از سن 16 سالگی در جبهه حق علیه باطل حضور یافته است، در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم اظهار داشت: جوانان امروز پرورش یافته مکتب امام حسین(ع) هستند و در درفاع از سرزمین خود از هیچ کوششی فروگذار نکرده و نخواهند کرد.
 
مهر افروز با بیان اهمیت دفاع از کشور در هر زمانی یادآور شد: از سال 1361 در سن 16 سالگی وارد جبهه غرب شده و به مدت 3 ماه در استان کردستان شهرستان مریوان، سپس در سال 62 در عملیات خیبر و سال 63 عملیات بدر منطقه صخره شرق حضور یافته است.
 
وی افزود: در تاریخ 23 اسفند ماه سال 1363 روز جمعه در منطقه صخره شرق دجله در ساعت 11:30 دقیقه به اسارت نیروهای بعثی عراق درآمده است.
 
آزاده سرافراز یزدی که  مدت پنج سال و 6 ماه و 13 روز از عمر خود را در اسارت به سر برده است با بیان اهمیت به اقامه نماز اول وقت تصریح کرد: در زمان اسارت هیچ نماز صبحی از اسرا قضا نشد که این نشان از اهمیت آنها به این موضوع است.
 
مهرافروز خاطرنشان کرد: آنان که هشت سال به دفاع و ایستادگی در مقابل دشمن ایستاده اند کماکان نسل امروز را پرورش داده و انگیزه میهن دوستی در همه اعصار در بین جوانان ما زنده و پایدار خواهد بود  .
 
آزاده سرافراز در بیان خاطراتش در آغاز زمان اسارتش گفت: زمانی که به اسارت گرفته شده و به سمت عراق در حرکت بوده اند عراقی ها در مسیر توقف کرده اند که در همان حین هواپیمای ایران یکی از انبار های مهمات آنها را در همان نزدیکی منفجر کرده و در آن زمان عراقی ها عصبانی شده و به اسرا حمله ور شده و به طرز ناجوانمردانه ای اسرا را کتک زدند.
 
وی همچنین در توصیف لحظه ورودش به کشور گفت: یکدسته از اسرا در آن زمان جز کسانی بودند که گفته شده بود هیچ زمانی آزاد نخواهند شد و من جز این اسامی بوده ام و زمانی که از طرف صلیب سرخ به اردوگاه آمده و مشخصات را یادداشت کرده و خبر آزادی را به دادند بسیار خوشحال شده است.
 
مهرافروز این دوران را که برای دفاع از کشور و هموطنانش به اسارت گذرانده یکی از افتخارات زندگیش می داند و اظهار داشت: دیدار با اعضای خانواده ام بعد از آن دوران یکی از زیباترین لحطات بود و همچنین شور شوقی که در وطنم بخاطر آزادی اسرا بر پا بود.رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.