شناسه : 32219036
پروژه ناتمام در انتظار روبان قرمز بهره برداری؛


بیمارستان 96 تختخوابی در سال 93 در حالی با حضور معاون سیاسی استاندار(طالبی) و مسئولین محلی کلنگ زنی شد که قرار بود ظرف 5 ساله آینده با اتمام این پروژه نیاز درمانی مردم خاتم و شهرهای همجوار رفع شود.

به گزارش طنین خاتم؛ درسال‌ های اخیر انتقادات بسیاری درخصوص بخش بهداشت و درمان شهرستان خاتم به‌ ویژه تنها بیمارستان‌ این شهرستان که قدمت بیش از 20 ساله دارد در رسانه‌های محلی و ملی شد و در نتیجه این انتقادها و تلاش مسئولان شهرستانی و استانی، ساخت و تجهیز بیمارستان جدید در دستور کار قرار گرفت.
 
شهرستان خاتم با یک بیمارستان (آیت الله خاتمی) نه‌ تنها پاسخگوی نیازهای درمانی شهروندان خود نبود بلکه به دلیل شرایط جغرافیایی حاکم بر این شهرستان پاسخگویی نیاز دیگر مردم شهرهای همجوار نیز نمی باشد.
 
این شهرستان با توجه به ظرفیت‌های و پتانسیل های عظیمی که دارد نیاز به تبدیل شدن به قطب درمانی جنوب استان را داشت تا از مهاجرت بیماران این شهرها به مرکز استان و استان‌های همجوار جلوگیری کند و با همت مسئولان شهرستانی و استانی با اتمام پروژه‌ نیمه تمام بیمارستان 96 تختخوابی، این شهرستان چند گامی فاصله با تبدیل شدن به قطب درمانی جنوب استان یزد ندارد.
 
بیمارستان 96 تختخوابی در سال 93 در حالی با حضور معاون سیاسی استاندار(طالبی) و مسئولین محلی کلنگ زنی شد که قرار بود ظرف 5 ساله آینده با اتمام این پروژه نیاز درمانی مردم خاتم و شهرهای همجوار رفع شود که متاسفانه هنوز این پروژه در حد یک حرف باقی مانده است و هنوز کارهای عمرانی بخصوصی در این باره صورت نگرفته است.
 
این پروژه که در پاسکاری بین مسئولین علوم پزشکی و خیر باقی مانده و به غیر از فنس کشی دیگر پیشرفتی در این طرح مشاهده نمی شود.
 
زمزمه ساخت این بیمارستان در ابتدای امر با توجه به مشکلات عدیده مردم در قسمت درمان روزنه امیدی در بین مردم شهرستان به وجود آورده و نوید یک  بیمارستان مدرن 4 طبقه با پزشکان و متخصصان مجرب را میداد ولی حالا بعد از چندین سال بی عهدی و بد قولی، دیگر مردم ناامید شده اند و تا حدودی به همان بیمارستان قبلی دلخوش کرده اند.
 
چندی پیش در جلسه شورای توسعه شهرستان که با حضور صباغیان نماینده مردم خاتم صورت گرفت مصوب گردید خیر(محمود نژاد) هر چه سریعتر نسبت به  ساخت 30 درصد پروژه عمل و مابقی (70 درصد) نیز بر طبق تصمیمات صورت گرفته توسط علوم پزشکی اقدام شود.
 
به گفته یکی از مسئولین محلی آبان ماه آخرین مهلت برای خیر در نظر گرفته شده است و  چنانچه وی به تعهد خود درباره ساخت 30 درصد پروژه عمل نکند این طرح از حالت خیری خارج و باید تصمیمات جدیدی در این باره صورت گیرد .
 
حالا بعد از گذشت 11 روز از ماه آذر این پروژه همچنان راکد مانده است و خبری از هیچ ساخت و سازی نیست.
 
انتهای پیام/کرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.