شناسه : 24234826
حجت الاسلام جعفری مطرح کرد:


حجت الاسلام جعفری با اشاره به فساد هشت میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان و عدم برخورد قاطعانه دولت با این فساد اظهار داشت: ریشه فساد اقتصادی در دولت تدبیر و امید ناشی از عدم نظارت و کنترل است.

امام جمعه هرات در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی طنین خاتم درباره فضای اقتصادی موجود در کشور اظهار داشت: وضعیت اقتصادی کشور آنچنان  مساعد و رضایت بخش نیست و بر خلاف آنچه دولت بیان میکند که تورم تک رقمی شده است ،در بطن جامعه و از وضعیت خرید مردم این حرف فقط در حد شعار باقی مانده است.

حجت الاسلا جعفری گفت: مردم برای خرید مایحتاج ضروری خود دچار مشکل شده اند و به دلیل نبود نقدینگی، کسبه نیز از وضعیت بازار نگران هستند.

جعفری در پاسخ به این سوال که آیا  برجام در اقتصاد کشور تاثیر داشته است؟گفت: آنطور که در ابتدای مذاکرات از برجام تمجید و تعریف میشد و حتی آب و نان مردم را به نتیجه آن گرده زده بودند ولی نتیجه آن چیزی نبود که مردم انتظارش را داشتند وبه عینه میتوان گفت باغ سبزی بود که به ملت نشان دادند .

وی افزود: برجام هیچ تاثیری در حل مشکلات اقتصادی مردم نداشته است و تنها دستاورد آن در زمینه سیاسی و روابط با کشورهای خارجی است.

امام جمعه هرات خاطر نشان کرد: نتیجه برجام هر چه بود نتوانست باری از مشکلات اقتصادی مردم را حل وحتی پولهای بلوکه شده نیز آنچنان تاثیری در رونق بازارهای کشور نداشت.

وی با اشاره به فساد هشت میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان و عدم برخورد قاطعانه دولت با این فساد اظهار داشت: ریشه فساد اقتصادی در دولت تدبیر و امید ناشی از عدم نظارت و کنترل است.

جعفری گفت: بعضی ها با رای آوردن حزب و گروه خودشان زمینه را برای هر گونه فساد اقتصادی فراهم کردند و حمایت از جناح خاص نیز باعث اقماض و نادیده گرفته شدن این فسادها شد.

امام جمعه هرات خاطر نشان کرد: آنطور که خواسته مردم بود و از دولت توقع میرفت با فساد برخورد نشده است و همه چیز در حد شعار باقی مانده است.

وی افزود: عدم برخورد دولتمردان با فساد اقتصادی میتوان در این سه محور باشد که یا اینکه دولت توانایی برخورد با فساد را ندارد، یا مسامحه میکند و یا به دلایلی که خودشان میدانند نمیتوانند قاطع بوخورد کنند.

حجت السلام جعفری در پاسخ به این سوال که تغییرات اخیر وزرا را چگونه ارزیابی میکنید؟ اظهار داشت: حرکت تغییر در کابینه و جابه جایی وزرا در این مدت که زیاد ازعمر دولت تدبیر و امید باقی نمانده است صرفا یک حرکت نمایشی و انتخاباتی است و هیچ ربطی به حل معضلات اقتصادی کشور ندارد.

وی افزود: مشکلات اقتصادی کشور با تغییر وزرا حل نمی شود و بیشتر زمینه سازی انتخابات بوده است.

حجت السلام جعفری خاطر نشان کرد: وزیر آموزش  و پرورش از همان ایتدا ی ورود به کابینه نگرانی های به وجود آورد و حتی از طریق نمایندگان نیزاستیضاح و به مجلس احضار شد، دولت در آن مقطع که باید واکنشی نشان دهد نداد ولی حالا آنهم در چند ماه مانده به فکر تغییر وزیر برآمده است که دیگر سودی ندارد.

امام جمعه هرات گفت: وزیر آموزش و پرورش در زمینه اختلاس در وزرات خود،همچنین حل مشکلات فرهنگیان و ارتقای رشد و تعالی دانش آموزان در این چند سال زیاد موفق نبوده است و تغییر وی در این شرایط که تنها چند ماه به پایان دولت مانده است کاری بسیار بیهوده است وبهتر است این چند ماه باقیمانده نیز به همین روال بگذرد.

 

انتهای پیام/ک

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.