شناسه : 33633158
ادامه خشک‌سالی در استان، به رغم بارندگی‌ها؛


مدیرکل هواشناسی استان یزد با اظهار نگرانی نسبت به وضعیت خشکسالی در خاتم گفت: در حال حاضر 94 درصد از منطقه خاتم دچار خشکسالی شدید مواجه است.

به گزارش طنین خاتم؛ مدیرکل هواشناسی استان یزد با اظهار نگرانی نسبت به وضعیت خشکسالی در شهرستان خاتم اظهار داشت: در حال حاضر 94 درصد از منطقه خاتم دچار خشکسالی شدید و شش درصد آن نیز با خشکسالی بسیار شدید مواجه است.

لقمان عمادی گفت: شرایط خشکسالی  سال جاری در شهرستان خاتم خیلی وخیم است و متاسفانه 86 درصد کاهش بارندگی را در این منطقه نسبت به سالیان گذشته شاهد بودیم.

عمادی افزود: متاسفانه از اول مهر ماه تا هفتم اسفندماه در شهرستان خاتم ، 86 درصد کاهش بارندگی داشتیم که وضعیت ایستگاه هرات با 90 درصد وخیم تر گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی استان یزد خاطر نشان کرد: در بیست سال گذشته بارندگی در استان یزد رو به کاهش بوده است و شهرستان خاتم نیز که همیشه جز شهرستان های پر بارش بوده است از این قائده مثتثنی نیست .

عمادی بیان کرد: با این وضعیت بارندگی در مجموع چشم انداز روشنی برای منطقه خاتم دیده نمی شود اما بر اساس پیش بینی ها اسفندماه شاهد بارش خوبی در منطقه هستیم که البته نمیتواند جوابگوی خشکسالی های چند سال اخیر باشد.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.