شناسه : 35446485
رئیس حوزه قضایی مروست:


رئیس حوزه قضایی مروست ضمن تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی برای ارتقاء فرهنگ مصرف آب در جامعه گفت: با توجه به کمبود منابع آب برخورد قضائی با افرادی که اقدام به تخریب و تصرف اراضی ملی کنند قاطع و سخت گیرانه است.

به گزارش طنین خاتم؛ حسین رعیت رئیس حوزه قضایی مروست در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، بیان داشت: برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی و فروش آب چاه‌های کشاورزی و تصرفات غیرقانونی و تخریب اراضی منابع طبیعی ازجمله مسائلی است که باید برای آن‌ها چاره اندیشی کرد.

وی اهتمام بیشترادارات متولی در امور آب را به ارسال گزارش‌های دقیق ازوضعیت، چالش‌ها و تخلف‌های حوزه آب خواستارشد و اظهار داشت: خشکسالی‌های مداوم، تخلفات برخی ازکشاورزان درحوزه آب و وضعیت آب در منطقه ضرورت مدیریت منابع اب را اجتناب ناپذیرساخته است.

این مقام قضائی، کاهش فشار بر منابع آب شیرین را نیازمند عزم همگانی دانست و بیان داشت: بهره برداری گسترده از سیستم‌های آبیاری‌های نوین (تحت فشار) آموزش صحیح الگوی مصرف و به ویژه آموزش بهره برداری مناسب ازجمله راهبردهائی است که باید دنبال گردد.

وی صرفه جویی در مصرف آب‌های زیرزمینی از طریق اِعمال خاموشی چاه‌های کشاورزی در منطقه را قابل تقدیر دانست و گفت: مشارکت مردم و کشاورزان در صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب از جمله نقاط مثبت و اقدامات خوب در منطقه است.

رئیس حوزه قضائی مروست بر برخورد قاطع قانونی با متخلفین تأکید کرد و ابراز داشت: با توجه به کمبود منابع آب و ایجاد زمینه تخلف برای افراد سودجو و همچنین در خصوص افرادی که اقدام به تخریب و تصرف اراضی ملی می‌کنند، برخورد قضائی، قاطع و سخت گیرانه است.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.